بیمه شخص ثالث اسیا

بیمه شخص ثالث آسیا

فرم درخواست مشاوره بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث اسیا

بیمه شخص ثالث یکی از بیمه های اجباری برای وسایل نقلیه می باشد و بدون داشتن بیمه شخص ثالث فرد اجازه رانندگی با آن وسیله نقلیه را ندارد.بیمه شخص ثالث به قدری مهم و ارزشمند می باشد که گاهی می تواند فرد را از پرداخت میلیاردها تومان دیه نجات دهد و فرد را به زندگی بازگرداند .بر اساس قانون بیمه اجباری مسئولیت همه ی دارندگان وسیله نقلیه  موتوری در برابر اشخاص ثالث بیمه شخص ثالث  نامیده می شود. در واقع این قانون برای پشتیبانی از تمامی اشخاصی است که در تصادفات رانندگی دچار زیان شده اند و برای جبران تمامی هزینه های درمان و خسارت مالی و جانی افراد  در تاریخ 1347/10/23 از طرف مجلس شورای اسلامی تصویب گردید.

شما عزیزان می‌توانید خرید بیمه شخص ثالث آنلاین را از طریق تماس با نمایندگی ما به طور غیر حضوری در سراسر تهران بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید برای مراجعه حضوری به دفتر نمایندگی بیمه آسیا در تهرانپارس مراجعه نمایید.

بیمه شخص ثالث

شخص ثالث به همه اشخاصی اعم از افراد حقیقی یا حقوقی که با وسیله نقلیه موتوری دچار خسارت جانی یا مالی شوند به جز خود راننده مقصر حادثه بیمه شخص ثالث نامیده می شوند و در واقع بیمه شخص ثالث از بخش های بیمه مسئولیت است.

در پوشش بیمه نامه شخص ثالث، مالک وسیله نقلیه یا بیمه‌ گذار شخص اول، شرکت بیمه، شخص ثانی و همه اشخاص زیان‌ دیده غیر از راننده مقصر در حادثه شخص ثالث هستند. مطابق قوانین جدید، راننده نیز تحت پوشش بیمه ای با عنوان ”بیمه حوادث راننده“، که اخیراً قسمتی از بیمه نامه شخص ثالث است قرار می‌گیرد. با این تفاوت که بیمه حوادث راننده تنها مسئولیت بازیافت خسارت هایی از قبیل فوت و نقص عضو راننده مقصر را به عهده دارد و شامل پرداخت هزینه‌ های درمان راننده نمی شود.

خرید بیمه شخص ثالث

برای خرید بیمه شخص ثالث از دم قسط در تهران کافیست با شماره نمایندگی بیمه آسیا موجود در وبسایت ما تماس حاصل نمایید.

نمایندگی ما، بیمه شخص ثالث را برای کاهش دغدغه و نگرانی‌های  در هنگام بروز حادثه ارائه می‌دهد. همچنین شما عزیزان می‌توانید برای استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک و یا استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی خود و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.تا کارشناسان مربوطه شما را در خرید این نوع بیمه نامه راهنمایی نمایند.

قیمت بیمه شخص ثالث

در قیمت بیمه شخص ثالث و محاسبه بیمه شخص ثالث چند عامل موثر وجود دارد که در زمان استعلام بیمه شخص ثالث روی قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر می‌گذارد ؛ که شامل موارد زیر می‌باشد:

قیمت پایه بیمه شخص ثالث

 مبلغ بیمه شخص ثالث به مبلغ تعیین‌شده برای دیه در هر سال بستگی دارد. رئیس قوه قضاییه باتوجه‌به نرخ تورم و شاخص اعلام‌شده توسط بانک مرکزی، هر سال نرخ دیه را اعلام می‌کندو بر اساس دیه ماه های حرام و عادی و میزان پوشش مالی پایه، قیمت پایه برای بیمه ثالث محاسبه می شود که با اضافه و کم شدن تخفیفات و سایر شرایط بیمه نامه، قیمت بیمه ثالث محاسبه و اعلام می شود.

سقف مالی بیمه نامه به اختیار شخص بیمه گذارو با تایید شرکت بیمه می تواند بیشتر انتخاب گردد.

نوع خودرو در بیمه شخص ثالث

باتوجه به نوع وسیله نقلیه و بر اساس قدرت و سیلندر ماشین بیمه شخص ثالث تقسیم بندی می شود با بالا رفتن تعداد سیلندر ماشین حق بیمه ثالث نیز بیشتر می شود.

سال ساخت وسیله نقلیه در بیمه شخص ثالث

یکی از مهمترین عوامل محاسبه بیمه شخص ثالث سال ساخت وسیله نقلیه می‌باشد، با بالا رفتن سن خودرو به علت فرسودگی وسیله نقلیه و افزایش ریسک حادثی ، حق بیمه افزایش می یابد.

کاربری خودرو

کاربری خودرو در رابطه ‌با بیمه شخص ثالث، به میزان ریسک موجود برای حادثه و همچنین میزان هزینه‌های معمول اشاره دارد.
افرادی که کاربری تاکسی و یا آموزش رانندگی داشته باشند در معرض حوادث رانندگی بیشتری بوده و به مراتب باید حق بیمه های بیشتری را پرداخت کنند. برای همین موضوع در بیمه ثالث کاربری خودرو بر اساس شخصی، بارکش، آمبولانس و … تقسیم بندی می شود.

پوشش های بیمه شخص ثالث

پوشش های بیمه نامه در واقع همان تعهد های مالی و جانی شرکت بیمه در مقابل خسارات می باشد. همانطور که پیشتر ذکر شد میزان این پوشش ها بر اساس دیه همان سال محاسبه می شود. 

پوشش مالی:

این پوشش برای جبران خسارت‌های مالی است که در اثر حادثه رانندگی به اموال شخص ثالث وارد می شود. میزان حداقل پوشش مالی در هر سال یک چهلم دیه ماه حرام سال جاری می باشد. همچنین هر فردی می تواند به هر میزان پوشش مالی که لازم داشته باشد را با توافق شرکت بیمه خود خریداری نماید.

پوشش جانی:

پوشش جانی برای جبران آسیب های جانی و صدمه های وارد شده از حادثه رانندگی به انسان ها می باشدکه شامل دیه فوت، دیه نقص عضو و دیه جرح و هزینه های پزشکی بوده که ناشی از تصادف وسیله نقلیه باشد.

پوشش سرنشین
پوشش سرنشین تمامی خسارت وارد شده به راننده را ازجمله نقص عضو ، هزینه پزشکی و فوت را شامل می‌شود.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث

پوشش های بیمه شخص ثالث به سه قسمت تقسیم بندی می شود و موارد جانی و مالی را تحت پوشش قرار می دهد به طوریکه شخص راننده را در برابر یکسری مسئولیت هایی که دارد بیمه می نماید.

پوشش خسارت مالی بیمه شخص ثالث

این پوشش شامل تمامی خسارت های مالی که ممکن است فرد مقصر به دیگران وارد کند از جمله خسارت به خودروهای افراد،خسارت به ساختمان های اشخاص ،خسارت به اموال شهرداری و … می باشد.
کمترین سقف تعهدات خسارات مالی مساوی با یک چهارم قیمت دیه کامل در ماه حرام است . برای سال 1399 کمترین خسارت مالی 11 میلیون تومان و بیشترین میزان پوشش مالی بیمه نامه ثالث 220میلیون تومان می باشد که هر شخصی به انتخاب خود می تواند هر پوششی را که بخواهد بر روی بیمه نامه در نظر بگیرد. البته این نکته را فراموش نکنید که اخذ پوشش بیشتر در بیمه نامه آسودگی شما را در رانندگی برای شما به ارمغان می آورد.

استعلام بیمه شخص ثالث

پوشش خسارت های جانی بیمه شخص ثالث

این پوشش شامل تمامی خسارت های جانی و جرحی که ممکن است فرد مقصر به دیگران وارد کند از جمله خسارت دیه،نقص عضو و هزینه های پزشکی و درمانی می باشد.
در پوشش جانی بیمه  نامه شخص ثالث ، همه انواع دیه یا ارش (دیه جراحت) که بر اثر حوادث رانندگی باعث ایجاد آسیب،شکستگی،جرح،نقص عضو،از کار افتادگی کامل و یا موقت شود را تحت پوشش قرار می دهد . میزان این خسارت ها بر پایه ارزش دیه کامل در ماه حرام محاسبه می شود . برای سال 99 میزان دیه ماه حرام 440میلیون تومان و برای ماه عادی 330میلیون تومان مشخص شده است.

پوشش حوارث راننده بیمه شخص ثالث

این پوشش تنها مربوط به راننده مقصر می باشد بدین منظور که به  راننده مقصر در صورتی که خسارت دیه یا جرح وارد شود بخش زیادی از مبلغ خسارت از بیمه شخص ثالث قابل استفاده است.

مبلغ سرمایه حوادث راننده در سال 1399 معادل 330میلیون تومان درنظر گرفته شده است.

قیمت بیمه شخص ثالث

تخفیف بیمه شخص ثالث

هر خودرو بر اساس تعداد سال های عدم خسارت درج شده در بیمه نامه  شامل تخفیفات بیمه شخص ثالث شده و مبلغ کمتری را پرداخت می‌نماید.

این تخفیف بیمه شخص ثالث در واقع همان تعداد سال‌هایی می باشد که بیمه نامه خودرو خسارتی نداشته است. تخفیف بیمه شخص ثالث با نداشتن خسارات و با افزایش تعداد سال های عدم خسارت بیشتر می‌شود.بر اساس قانون جدید بیمه شخص ثالث تخفیفات بیمه ثالث با یک بار خسارت از بین نمی‌روند و فقط تخفیفات بیمه نامه بر اساس خسارات ایجاد شده به صورت پلکانی کاهش می‌یابند .

 • ۱ سال عدم خسارت ۵ درصد
 • ۲ سال عدم خسارت ۱۰درصد
 • ۳ سال عدم خسارت ۱۵ درصد
 • ۴ سال عدم خسارت ۲۰ درصد
 • ۵ سال عدم خسارت ۲۵ درصد
 • ۶ سال عدم خسارت ۳۰ درصد
 • ۷ سال عدم خسارت ۳۵ درصد
 • ۸ سال عدم خسارت ۴۰ درصد
 • ۹ سال عدم خسارت ۴۵ درصد
 • ۱۰ سال عدم خسارت ۵۰ درصد
 • ۱۱ سال عدم خسارت ۵۵ درصد
 • ۱۲ سال عدم خسارت ۶۰درصد
 • ۱۳ سال عدم خسارت ۶۵ درصد
 • ۱۴ سال عدم خسارت ۷۰ درصد

تخفیفات ویژه بیمه شخص ثالث اسیا

کلیه شرکت های بیمه هر ساله با مجوز بیمه مرکزی تخفیفاتی رادر نظر می‌گیرند که این تخفیفات در بازه زمانی مشخص ارائه می‌گردد .

جریمه دیر کرد بیمه شخص ثالث

هر فرد بیمه گذار باید تمدید بیمه نامه خود را قبل از پایان تاریخ اتمام بیمه نامه و یا در همان تاریخ انجام دهد. اگر تمدید بیمه نامه به تاخیر بیافتد، بابت هر روز دیر کرد جریمه ای پرداخت شود. جریمه دیر کرد بیمه شخص ثالث به مبلغ بیمه نامه شخص ثالث اضافه می شود. نرخ جریمه بیمه بر اساس نوع خودرو و به صورت روز شمار در نمایندگی‌های بیمه با نرخ های متفاوتی محاسبه می شود. البته جریمه دیرکرد حق بیمه به صورت روز شمار بوده و تا یکسال یعنی ۳۶۵ روز محاسبه می شود و بعد از گذشت یکسال شمسی کلیه تخفیفات عدم خسارت از بیمه ثالث حذف گردیده و حق بیمه بیمه نامه دوبرابر می گردد .  در بیمه شخص ثالث از تمدید بیمه نامه یکسال بگذرد یا چند سال، جریمه دیر کرد برابر است با جریمه دیر کرد یکسال.

با توجه به این که بیمه شخص ثالث اجباری می باشد، نداشتن بیمه ثالث می تواند برای دارندگان وسیله نقلیه دردسر ساز باشد. شاید علت فراموشی سررسید بیمه نامه به علت مشکلات مالی، مشغله کاری، فراموشی و … باشد. با به اتمام رسیدن تاریخ سررسید بیمه شخص ثالث جریمه ای به صورت روزانه محاسبه شده و به حق بیمه ثالث اضافه می شود و به هیچ عنوان قابل تخفیف و بخشودگی نمی‌باشد. اگر نمایندگی و یا هر کارگزاری بیمه چنین کاری را برای کاهش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث انجام دهد به عنوان تخلف بیمه ای به شمار می‌رود.

استثنای کاهش جریمه بیمه ثالث

همانطور که در بالا گفتیم هیچ گونه بخششی در جریمه‌های بیمه ثالث وجود ندارد، مگر در یک مورد آن هم، بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث برای اعتبار بیمه نامه خودروهایی که در پارکینگ نیروی انتظامی متوقف شده است نه در پارکینگ راهنمایی و رانندگی و به علت تخلف در رانندگی.
با ارائه مدارک لازم در جهت رفع توقیف به شرکت بیمه ، از پرداخت جریمه دیرکرد بیمه ثالث معاف می‌شود.

بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث معمولا بخشوده نمی شود، بلکه در مواردی که اعتبار بیمه ثالث آن ها زمان به پایان برسد که در پارکینگ نیروی انتظامی متوقف شده باشد. که در این شرایط حتما مالک خودرو باید با مجوز توقیف به شرکت بیمه مراجعه کرده و درخواست بخشش بیمه ثالث را ارائه دهند. در صورت موافقت شرکت بیمه ، از جریمه‌های دیرکرد بیمه شخص ثالث چشم پوشی می‌شود.

مراحل خرید بیمه شخص ثالث اسیا

1

تماس با کارشناسان

2

ارائه اطلاعات

3

اعلام قیمت بیمه نامه

4

 صدور بیمه نامه

5

ارسال رایگان

پرسش های متداول

خیر تمامی تخفیف های عدم خسارت با تغییر شرکت فعلی قابل انتقال است.

پاسخ بله می باشد.فرد می تواند تخفیف های بیمه شخص ثالث خود را به خودرو جدید خریداری شده و یا خودرو یکی از اقوام درجه یک انتقال دهد.

خیر.در تصادفات کوچک برای اخذ خسارت نیاز به اخذ کروکی نمی باشد.

بهترینزمان برای تمدید بیمه شخص ثالث 10 روز قبل از اتمام اعتبار بیمه نامه می‌باشد.در صورتی که قبل از اتمام اعتبار بیمه نامه تمدید بیمه را انجام دهید، بیمه نامه‌ی جدید از فردای تاریخ انقضا شروع خواهد شد.در غیر این صورت بیمه‌ی جدید از فردای خرید بیمه‌ نامه فعال خواهد شد. 

طبق قانون  انتقال تخفیف فقط در شرایط زیر امکان پذیر می‌باشد:

 

 • تخفیف می‌تواند به خودروی جدید مالک فعلی منتقل شود. (خودرو جدید صفر کیلومتر نباشد)
 • می‌تواند به خودروی افراد درجه یک مالک بیمه نامه منتقل شود، مثل پدر ، مادر ، همسر یا فرزندمنتقل شود.
 • از خودرو فرسوده به خودرو جدیدمالک در صورتی که خودرو صفر کیلومتر نباشد منتقل شود.
 • می‌تواند از یک خودرو متعلق به شخص حقوقی به خودرو شخص دیگری از اموال شرکت که همان  کاربری را دارد منتقل شود(مثل سواری به سواری ، وانت به وانت)  

خیر، انتقال تخفیف شخص ثالث فقط به طور کامل امکان پذیر می‌باشد.

بله، با این شرط که بیمه نامه‌ی خودرو جدیدی که قرار است از این تخفیف استفاده کند در بازه‌ی تمدید باشد.

بله فرزندانی که به سن قانونی 18 سال رسیده‌اند می‌توانند این بیمه را دریافت نمایند.

بله،با دریافت گواهی تخفیف بیمه شخص ثالث  از نمایندگی بیمه خود می‌توانید بعدا برای وسیله نقلیه جدیدتان استفاده نمایید.

در صورت صفر بودن وسیله باید تا تاریخ تمدید بیمه شخص ثالث کارخانه صبر نمایید.

یادآور اتمام بیمه نامه

مقالات

بیمه بدنه چیست؟

بیمه نامه بدنه یکی از معروف ترین و مهم ترین بیمه نامه ها در صنعت بیمه است که از وسایل نقلیه شما محافظت می کند.این

Read More »

نشانی نمایندگی صومی