بیمه آتش سوزی آسیا

فرم درخواست بیمه آتش‌سوزی

بیمه آتش سوزی بیمه آسیا

یکی دیگر از انواع بیمه نامه هایی که از طرف نمایندگی ما انجام می پذیرد بیمه آتش سوزی یا حریق می باشد.

این روزها با توجه به اینکه ارزش اموال و دارایی ها روز به روز افزایش پیدا می کند،جبران خسارت هایی که ممکن است به اموال ما وارد شود بدون داشتن بیمه بسیار سخت و دشوار خواهد بود.از جمله خطراتی که ممکن است باعث از دست رفتن سرمایه و اموال ما شود خطراتی همچون آتش سوزی،زلزله،ترکیدگی لوله های آب،سرقت،ضایعات ناشی از برف و باران،سیل،طوفان و … می باشد.

تمامی این خطراتی که در بالا گفته شد بخشی از پوشش های بیمه آتش سوزی می باشد که در دو بخش پوشش های اصلی و پوشش های اضافی که شرکت بیمه آسیا به همه عزیزان ارائه می کند و نکنه بسیار قابل تأمل این می باشد که به نسبت سرمایه ای که تحت پوشش بیمه آسیا قرار می گیرد شرکت بیمه آسیا حق بیمه بسیار کمی را از بیمه گذاران اخذ می نماید و این بیمه نامه بسیار ارزان و به صرفه می باشدبه طوری که با پرداخت حق بیمه کمی به صورت سالانه،میلیاردها تومان سرمایه تحت پوشش بیمه حریق قرار می گیرد.

از جمله سرمایه هایی که می توان تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار داد عبارتست از  ساختمان های مسکونی، باداری، تجاری، کارگاه ها، پالایشگاه ها، سوله ها، کارخانه ها، مجتمع ها، تاسیسات،موجودی ها، اثاثیه، ماشین آلات، ابرارآلات، 

وسائل نقلیه، تجهیزات، فروشگاه ها و … می باشد. بیمه آتش سوزی یا حریق همانند سایر بیمه نامه ها دارای پوشش هایی در حالت پایه و اضافی می باشد که پوشش های پایه جزو لاینفک بیمه نامه می باشد و هر کدام از پوشش های اضافی به صورت اختیاری با درخواست بیمه گذار برای بیمه نامه منظور می گردد.

نمایندگی ما آماده ارائه و صدور بیمه نامه حریق به همراه تمامی پوشش ها برای همه عزیزان به صورت نقد و اقساط می باشد و تمامی عزیزان با یک تماس می توانند از میزان پوشش ها و میزان مبلغ حق بیمه آتش سوزی مطلع شوند.

 وسائل نقلیه، تجهیزات، فروشگاه ها و … می باشد. بیمه آتش سوزی یا حریق همانند سایر بیمه نامه ها دارای پوشش هایی در حالت پایه و اضافی می باشد که پوشش های پایه جزو لاینفک بیمه نامه می باشد و هر کدام از پوشش های اضافی به صورت اختیاری با درخواست بیمه گذار برای بیمه نامه منظور می گردد.

نمایندگی ما آماده ارائه و صدور بیمه نامه حریق به همراه تمامی پوشش ها برای همه عزیزان به صورت نقد و اقساط می باشد و تمامی عزیزان با یک تماس می توانند از میزان پوشش ها و میزان مبلغ حق بیمه آتش سوزی مطلع شوند.

پوشش های اصلی بیمه آتش سوزی

پوشش های پایه و اصلی این بیمه نامه آتش سوزی،صائقه و انفجار می باشد به طوری که هر خسارتی که به وجود آید که سر منشأ و دلیل اصلی آن یکی از این سه خطر باشد،خسارت های به وجود آمده از بخش پوشش پایه این بیمه نامه قابل جبران می باشد.

در ادامه به تعریف هر کدام از این سه خطر اصلی می پردازیم

1- آتش: عبارت است از ترکیب هر ماده با اکسیژن به شرط آنکه با شعله همراه باشد.

2- صاعقه: عبارت است از تخلیه بار الکتریکی بین دو ابر یا بین ابر و زمین که بر اثر القاء دو بار مخالف بوجود می آيد.

3- انفجار: هر نوع آزاد شدن ناگهانی انرژي حاصل از انبساط گاز یا بخار را انفجار گویند.

 

 

اما بیمه آتش سوزی یا حریق فقط به این پوشش ها ختم نمی شود و بسیاری از خطرات دیگر را نیز تحت عنوان پوشش اضافی قرار می دهد که هر کدام به انتخاب بیمه گذار می تواند به بیمه نامه اضافه شود و بیمه نامه کامل تر تهیه نمود.

پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی

 • پوشش زلزله و آتشفشان

مهم ترین پوشش اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش زلزله می‌باشد.با توجه به اینکه اکثر مناطق کشور ما به ویژه شهر تهران و مناطق شرق تهران(تهرانپارس،رسالت،نارمک و …) مناطق زلزله خیز می باشد و همواره احتمال وقوع آن وجود دارد و با توجه به اینکه زلزله خرابی های فاجعه باری را به وجود می آورد داشتن این پوشش در کنار پوشش های پایه ضروری می باشد.

لازم به ذکر است زلزله همواره از ابتدا تا به امروز یکی از مخرب ترین بلایای طبیعی شناخته شده و جبران خسارت هایی که ممکن است به بار آید بدون داشتن بیمه بسیار دشوار خواهد بود.

در کنار پوشش زلزله پوشش آتشفشان هم به صورت ترکیبی با پوشش زلزله ارائه می شود که بدون منظور است که هرگونه خسارت یا عارضه ای که به دلیل آتشفشان به وجود آید از محل این بخش بیمه نامه خسارت قابل جبران خواهد بود.

در کنار پوشش زلزله پوشش آتشفشان هم به صورت ترکیبی با پوشش زلزله ارائه می شود که بدون منظور است که هرگونه خسارت یا عارضه ای که به دلیل آتشفشان به وجود آید از محل این بخش بیمه نامه خسارت قابل جبران خواهد بود.

 • پوشش طوفان،گردباد و تندباد

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش طوفان،گردباد و تندباد می باشد.منظور از طوفان،بادهای نسبتاً شدیدی است که معمولا همراه با باران،رگبار،تگرگ و شن همراه بوده و در مواردی منجر به تخریب می شود.

با تهیه این بیمه نامه به همراه پوشش طوفان کلیه امول در مقابل خسارت های مستقیم ناشی از طوفان،تندباد و گردباد تحت پوشش قرار می گیرد.

 • پوشش ضایعات ناشی از برف و باران

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش ضایعات ناشی از برف و باران می باشد. با این پوشش تمامی خسارت های ناشی از آب باران و ذوب شدن برف مشروط بر اینکه آب از طریق بام و یا گرفتگی لوله ها،لبریز شدن آبراه ها و ناودان ها به محل مورد بیمه نفوذ کرده باشد تحت پوشش قرار می گیرد.

 • پوشش ریزش سقف ناشی از سنگینی برف

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش ریزش سقف ناشی از سنگینی برف می باشد.در صورتی بیمه گذاران می توانند این پوشش را اخذ نمایند که پوشش ضایعات ناشی از برف و باران را اخذ کرده باشند.با داشتن این پوشش بیمه گذاران می توانند خیال خود را در ارتباط با جبران خسارت بر اثر بروز این حادثه راحت نمود.

لازم به ذکر است شرکت بیمه آسیا این پوشش را به ساختمان هایی ارائه می دهد که دارای حداقل استحکام لازمه باشد.

 • پوشش سرقت با شکست حرز

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه نامه آتش سوزی،پوشش سرقت با شکست حرز می باشد.به موجب این پوشش کلیه خسارت های وارده بر اثر فقدان یا خراب شدن اموال مورد بیمه ناشی از سرقت یا شکست حرز به شرح ذیل جبران می شود

 1. پرداخت ارزش ریالی اشیاء سرقت شده
 2. پرداخت ارزش ریالی اشیاء خراب شده غیرقابل تعمیر
 3. پرداخت مبلغ کاسته شده از ارزش اشیاءخراب شده قابل تعمیر

منظور از حرز در این پوشش به این دلیل است که شخصی که اموال خود را بیمه می نماید تا حدودی موارد امنیتی برای جلوگیری از سرقت را انجام داده باشد و سارق به سهولت نتواند اقدام به سرقت نماید.

موارد زیر جزو شکست حرز می باشد:

 1. بالا رفتن از دیوار یا شکستن درب،پنجره،شیشه و خراب کردن دیوار و نظایر آن
 2. باز کردن درب به وسیله کلیدهای تقلبی و سایر آلاتی که برای باز کردن عادی قفل به کار نمی رود
 3. ورود به محل بیمه شده با تهدید بیمه گذار و یا افراد خانواده و خدمتکاران به طوری زندگی آنها در خطر قرار گیرد.
 • پوشش آشوب،بلوا و اغتشاش(SRCC)

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش آشوب و بلوا می باشد.به موجب این پوشش در صورت از بین رفتن موارد بیمه شده یا خسارات وارد به آنها در صورتی که مستقیناً از اعتصاب،شورش و اغتشاش ناشی شده باشد به شرح ذیل تحت پوشش بیمه ای می باشد.

عمل ارتکابی از ناحیه هر شخصی که با مشارکت اشخاص دیگر در عملیاتی که به نظم عمومی لطمه می زند شرکت می نماید

اقداماتی که از طرف مقامات قانونی به منظور پایان دادن و یا تلاش در جهت پایان دادن به این قبیل عملیات باشد

اقداماتی که از طرف مقامات قانونی به منظور پیشگیری یا کوشش به پیشگیری این قبیل اعمال باشد.

 • پوشش سقوط هواپیما

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی پوشش سقوط هواپیما می باشد.این پوشش شامل کلیه خسارت های ناشی از سقوط هواپیما،هلی کوپتر یا اشیاء ساقط شده است.

اخذ این پوشش برای ساختمان هایی که در مجاورت فرودگاه ها می باشند بسیار توصیه می گردد.

 • پوشش شکست شیشه

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی پوشش شکست شیشه می باشد.چنانچه شیشه در اثر عوامل خارجی شکسته شود این پوشش هزینه های وارده را جبران می نماید.

لازم به ذکر است این شیشه ها باید ضخامت آنها ازمیلی متر بیشتر باشد و حتما نصب شده باشند.

 • پوشش ترکیدگی لوله آب

ترکیدگی لوله ساختمان از دسته مشکلاتی است که هر از چندگاهی برای ساختمان های قدیمی و یا نوساز اتفاق می افتد.در ارتباط با ترکیدگی لوله های ساختمان موارد مختلفی دخیل هستند که مهم ترین آن ها پوسیدگی لوله و عدم دانش کافی و دقت کافی فنی کاران لوله کشی در نصب لوله می باشد.

با تهیه بیمه آتش سوزی به همراه پوشش اضافی ترکیدگی لوله آب می توانید خیال خود را در ارتباط با جبران وارده ناشی از ترکیدگی لوله آب راحت نمایید.

 • پوشش مسئولیت جبران خسارت های مالی به همسایگان

همواره ما انسان ها در برابر تمامی زیان هایی که ممکن است به طور خواسته یا ناخواسته به دیگران وارد می کنیم مسئول هستیم.از جمله این زیان هایی که از طرف ما به دیگران وارد می شود خسارت های آتش سوزی،انفجار و ترکیدگی لوله آب می باشد به این معنی که با داشتن اسن پوشش، اگر زمانی حادثه آتش سوزی رخ دهد و به ساختمان های مجاور و همسایگان آتش سرایت کند و خسارت های مالی به همسایگان وارد شود و یا حتی لوله های ساختمان دچار ترکیدگی شود و ضایعاتی را برای همسایگان به وجود بیاورد تمامی خسارت ها از محل این بیمه نامه قابل جبران خواهد بود.
همچنین در صورت انفجار و بروز خسارت به همسایگان هم در صورت داشتن این پوشش خسارت از محل این بیمه نامه قابل جبران می باشد.

 

 • پوشش برخورد اجسام خارجی

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی پوشش برخورد اجسام خارجی می باشد.این پوشش بدین منظور می باشد که خسارات مستقیم ناشی از این خطر برخورد هر نوع جسم خارجی که از بیرون محل مورد بیمه و به صورت ناگهانی و غیر قابل کنترل به اموال بیمه شده وارد شود و ایجاد خسارت نماید و علت بروز خطر ذکر شده ارتباطی با فعالیت شخصی و شغلی بیمه گذار و یا کارکنان وی نداشته باشد.

 • پوشش رانش زمین

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش رانش زمین می باشد.زمانی که خاک و سنگ و سایر اجزای زمین قابلیت کنار هم ماندن خود را از دست بدهند و بر اثر جاذبه زمین به حرکت درآیند رانش زمین اتفاق می افتد.گاهی سرعت این جابجایی بسیار وسیع است و منجر به حوادث فاجعه باری می شود.

بیمه گذاران عزیز می توانند با تهیه این بیمه نامه به همراه این پوشش،خسارت های سنگینی که ممکن است این خطر به وجود بیاورد را جبران نمایند.

 • پوشش نشست زمین

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی پوشش نشست زمین می باشد.نشست زمین پدیده ای است طبیعی که بر اثر آن سطح وسیعی از زمین به صورت منطقه ای افت کرده،باعث ایجاد ترک ها و شکاف هایی در روی زمین می شود.این پدیده اغلب موجب آسیب رساندن به سازه های سطح زمین می شود.

شما می توانید با تهیه این بیمه نامه به همراه این پوشش خسارت هایی که ممکن است این خطر به وجود بیاورد را جبران نمایید.

 • پوشش ریزش دیواره چاه و فاضلاب

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش ریزش دیواره چاه آب و فاضلاب می باشد.تعهد شرکت بیمه در قبال این پوشش محدود به جبران خسارت ساختمان،تأسیسات،محتویات مورد بیمه و چاه است و هر گونه خسارتی به هر بخش از ساختمان بر اثر این خطر به وجود بیاید در صورت داشتن این پوشش خسارت از محل بیمه نامه آتش سوزی قابل جبران می باشد.

 • انفجار ظروف تحت فشار صنعتی

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش انفجار ظروف تحت فشار صنعتی می باشد.این پوشش مربوط به ظروف تحت فشار صنعتی می باشد که در صنایع،کارخانجات،کارگاه ها و … به کار می رود و همواره امکان انفجار آن ها و بروز خسارت به ساختمان و موجودی مورد بیمه وجود دارد مربوط می شود.

ظروف تحت فشار صنعتی به شرح ذیل می باشد:

دیگ بخار،دیگ آب داغ،آکومولاتورها،مخازن هوای فشرده،مخازن گاز مایع،کپسول های اکثیژن و نیتروژن و مانند آنها و در کل ماشین آلاتی می باشند که بر اثر فعل و انفعالات ناشی از نیروی بخار آب،سوپرهیت،هوای فشرده،گاز مایع،و سایر عوامل نیروزا،بخار مرطوب و یا خشک و سایر سیالات تحت فشار را جهت استفاده در صنایع تولید می نمایند و ظروفی که به منظور نگهداری مواد و یا گازهای تحت فشار،در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

 • پوشش دفرمگی ظروف تحت فشار صنعتی

یکی دیگر از پوشش های بیمه آتش سوزی،پوشش دفرمگی ظروف تحت فشار صنعتی می باشد.با اخذ این پوشش علاوه بر ترکیدگی ظروف تحت فشار صنعتی چنانچه ظروف تحت فشار صنعتی منفجر نشود و صرفاً تغییر حالت و یا دفرمگی در آن ها ایجاد شود،این خسارت نیز قابل پرداخت بود.

لازم به ذکر است ارائه پوشش دفرمگی ظروف تحت فشار صنعتی منوط به داشتن پوشش خطر ظروف تحت فشار صنعتی است.

 • پوشش هزینه پاکسازی و جمع آوری ضایعات

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی پوشش هزینه پاکسازی و جمع آوری ضایعات می باشد.پس از اینکه خساراتی بر اثر یکی از خطرات اصلی و یا اضافی تحت پوشش در محل مورد بیمه ایجاد شد،ضایعات به وجود آمده و به جا مانده در محل می بایست جمع آوری و پاکسازی گردد.ازین رو پوشش هزینه پاکسازی و جمع آوری ضایعات بر اساس میزان سرمایه ای که در بیمه نامه انتخاب می نماییم تا سقف همان سرمایه تمامی هزینه های پاکسازی ساختمان و موجودی قابل بازپرداخت از طرف شرکت بیمه آسیا می باشد.

 • پوشش سقوط بهمن

یکی دیگر از پوشش های بیمه آتش سوزی،پوشش سقوط بهمن می باشد.این پوشش در مناطق سردسیر و کوهستانی بسیار ضروری و کاربردی می باشد به طوری که کلیه خسارت هایی که ممکن است به وسیله این خطر به محل مورد بیمه ویا موجودی و اثاثیه داخل آن وارد شود،خسارت از محل این پوشش در بیمه آتش سوزی توسط شرکت بیمه آسیا قابل جبران می باشد.

 • پوشش ریزش مواد مذاب

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش ریزش مواد مذاب می باشد.نظر به اینکه خسارت های ناشی از ریزش مواد مذاب ناشی از شکست و یا سوراخ شدن بر اثر فرسودگی بدنه کوره و یا سرریز شدن مواد مذاب در صورتی که منجر به حریق و آتش سوزی نشود در حالت پایه تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار نخواهد داشت،لذا در مواردی که کارگاه یا کارخانه دارای کوره و یا دیگ مذاب است و بیمه گذار تمایل دارد برای جبران این خسارت ها این پوشش را برقرار نماید،می بایست مشخصات کوره یا دیگ از نظر تعداد،ظرفیت،نوع کوره مشخص شود م حداکثر مبلغ تعهد درخواستی جبران خسارات جهت تأسیسات جانبی از طریق نمایندگی ما به شرکت بیمه آسیا اعلام نماید.

 • پوشش خودسوزی

آخرین پوشش اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش خودسوزی می باشد.در مواردی که مورد بیمه استعداد خودسوزی دارد از قبیل تفاله چغندر،باگاس،علوفه،دانه های روغنی و … این پوشش ارائه می گردد و بدین وسیله خیال خود را در ارتباط با میزان خسارت های به وجود آمده ناشی از این خطر غیر قابل پیش بینی جبران نمایید.مراحل خرید بیمه آتش سوزی

1

تماس با کارشناسان

2

ارائه اطلاعات

3

اعلام قیمت بیمه نامه

4

 صدور بیمه نامه

5

ارسال رایگان

پرسش های متداول

بیمه آتش سوزی مسکونی با توجه به سرمایه زیادی که تحت پوشش قرار می دهد بسیار به صرفه و ارزان می باشد.

نمایندگی ما با ارائه 70% تخفیف سقف تخفیفات ممکنه را بر روی بیمه نامه های آتش سوزی مسکونی ارائه می کند.

خیر.در حالت پایه بیمه آتش سوزی خطرات آتش سوزی،صائقه،انفجار را تحت پوشش قرار می دهد و در قسمت پوشش های اضافی خطرات زلزله،ترکیدگی لوله آب،سیل،طوفان و بسیاری دیگر از خطرات را تحت پوشش قرار می دهد.

ارائه اطلاعات ساده از جمله متراژ،آدرس،سرمایه و .. به کارشناسان ما و بعد از هماهنگی هزینه بیمه نامه بیمه نامه صادر و برای شما ارسال می شود.

اموال و اثاثیه موجود در ساختمان تحت پوشش بیمه آتش سوزی و بیمه زلزله می‌باشد و فقط به خسارت‌های وارده به ساختمان محدود نمی‌شود تمامی خسارت های مربوط به اموال و اثاثیه با بیمه‌ آتش سوزی و زلزله جبران خواهد شد لذا ساکنین خانه‌های اجاره‌ای می‌توانند اموال و اثاثیه خود را در قبال خسارت های ناشی از آتش سوزی، سیل، زلزله، طوفان، و.. بیمه کنند.دراین صورت  حق بیمه نهایی تنها بر اساس ارزش اموال و اثاثیه موجود در ساختمان محاسبه می‌شود و ارزش بنا تاثیری بر نرخ بیمه نامه نخواهد داشت. بعلاوه صاحبان این ساختمان‌ها نیز می‌توانند به صورت جداگانه بنای متعلق به خود را تحت پوشش بیمه قرار دهند و خسارت وارد شده در حوادث احتمالی جبران نمایند.

در بیمه نامه آتش سوزی منازل مسکونی در صورتی که پوشش خطرات اضافی ترکیدگی لوله آب ،ضایعات برف و باران ، شکست شیشه و سرقت با شکست حرز مد نظر باشد انجام بازدید اولیه لازم می باشد.

قرارداد شرکت گاز فقط مختص خسارت‌های آتش سوزی حاصل از گاز می‌باشد. این قرار داد شرکت گاز مربوط به بیمه مسئولیت است که  دارای سقف تعهد معینی می‌باشد و اگر خسارت وارد شده بیشتر از سقف تعهدات آن بیمه‌نامه باشد، غرامت آن تا سقف قرارداد پرداخت خواهد شد، و باقی آن را پوشش نخواهد داد.‌

در خسارات مربوط به ساختمان هزینه بازسازی بنا (یعنی گچ کاری، رنگ کاری، سیم کشی و‌) ملاک محاسبات بیمه‌گر را تشکیل می‌دهد ضمن اینکه استهلاک نیز از مبلغ محاسبه شده کسر می‌گردد. بنابراین در هنگام صدور بیمه‌نامه بیمه‌گذار برای محاسبه سرمایه مورد بیمه فقط هزینه ساخت بنا (یعنی هزینه ساخت هر متر مربع مساحت کل بنا با احتساب مشاعات و‌) را به عنوان سرمایه مورد بیمه اعلام نماید نه قیمت کل بنا با احتساب ارزش زمین و موقعیت محلی یا تجاری آن .

در صورتی که نوسانات برق منجربه آتش‌سوزی با شعله گردد خسارت قابل پرداخت خواهد بود. لازم به ذکر است که پوشش اضافی در بیمه آتش سوزی بنام خطر نوسانات برق وجود دارد که در صورت وقوع نوسانات برق و آسیب به لوازم برقی منازل حتی بدون شعله و آتش سوزی خسارت ناشی از آن را پرداخت می‌نماید.  

خطرهای اصلی: آتش سوزی، صاعقه، انفجار

زلزله و آتشفشان، سیل و طغیان آب دریا و رودخانه، ترکیدگی لوله آب، ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف، سنگینی برف، سقوط هواپیما، چرخبال و یا قطعات آنها، آشوب، بلوا، قیام، اغتشاش داخلی، هزینه پاکسازی برخورد جسم خارجی به استثنای شکست شیشه، شکست شیشه عدم النفع ناشی از آتش سوزی انفجار ظروف تحت فشار (دیگ های بخار، کمپرسورها، ) سقوط بهمن، رانش زمین، ریزش و فروکش کردن چاه، نشت گاز درسردخانه خودسوزی، سقوط قطعات منفصله خودرو، خسارتهای ناشی از نوسانات برق، مسئولیت ناشی ازآتش سوزی وترکیدگی لوله آب دربرابرهمسایگان، سرقت.

خطرات زیر خارج از تعهد بیمه گر است؛ مگر آنکه صراحتاً خلاف آن در بیمه‌نامه قید شده باشد: جنگ، جنگ داخلی، آشوب و بلوا، اعتصاب، قیام، انقلاب، کودتا، اغتشاشات داخلی و یا اقدامات انتظامی و نظامی زمین لرزه، آتش فشان، ریزش زمین، سیل، طغیان رودخانه ها، حریق زیرزمینی (در اثر نشر گازهای زیرزمینی و …) و یا بلایای آسمانی (مانند ریزش شهاب سنگ و …)، انفجار مواد منفجر همانند دینامیت، تی ان تی و باروت فعل و انفعالات هسته مسکوکات، پول، اوراق بهادار، اسناد، فلزات قیمتی به هر شکل، جواهرات، مروارید و سنگ های قیمتی سوار نشده، هرگونه اسناد و نسخ خطی و همچنین هزینه بازسازی نقشه، جمع آوری مجدد اطلاعات و یا تنظیم دفاتر بازرگانی نیز تحت پوشش بیمه نامه آتش سوزی نیستند، مگر آنکه در بیمه نامه قید شده باشد

بیمه‌گذار موظف است هرگونه تغییرات طی دوره را کتباً به بیمه‌گر اعلام نماید. بیمه‌گر پس از دریافت نامه بیمه‌گذار با صدور الحاقیه اقدام به تغییرات مورد نظر و لازم در بیمه‌نامه می‌نماید.

یادآور اتمام بیمه نامه

مقالات

بیمه بدنه چیست؟

بیمه نامه بدنه یکی از معروف ترین و مهم ترین بیمه نامه ها در صنعت بیمه است که از وسایل نقلیه شما محافظت می کند.این

Read More »

نشانی نمایندگی صومی