بیمه باربری آسیا

فرم درخواست مشاوره بیمه باربری

بیمه باربری

از اولین بیمه نامه هایی که در جهان بوجود آمد بیمه باربری بوده است.این بیمه نامه قراردادی است که به موجب آن شرکت بیمه آسیا متعهد می شود در مقابل اخذ حق بیمه از بیمه گذار چنانچه در جریان حمل کالا و در نتیجه وقوع خطرهای بیمه شده کالا تلف شده یا دچار خسارت شود و یا بیمه گذار هزینه هائی را در ارتباط با این خطرات متحمل شود زیان وارده و هزینه های انجام شده را جبران نماید.
حمل و نقل كالاها امروزه يكي از اجزاي لاينفك هر مجموعه تجاري، بازرگاني يا توليدي مي‌باشد. اما آنچه در اين ميان مورد توجه خواهد بود آن است كه حادثه هيچ گاه خبر نمي‌كند و با وجود پيشرفت‌هاي گسترده دانش و فناوري و پیشرفت زيرساختهاي حمل و نقل، همیشه احتمال بروز خطرات براي محموله هاي كالاي شما وجود دارد.

آن چه آرامش را در لحظه‌هاي بروز خطر براي شما به ارمغان مي‌آورد، برخورداري از يك بيمه باربري  با پوشش‌هاي مناسب مي‌باشد. بيمه باربري از قديمي‌ترين انواع بيمه‌نامه‌هاست كه به موجب آن، شركت بيمه آسیا در برابر مبلغي كه از شما دريافت مي‌كند متعهد مي‌شود، چنانچه در جريان حمل كالا از نقطه اي به نقطه ديگر در نتيجه بروز خطرهاي موضوع بيمه، كالا تلف شده و يا دچار خسارت گردد، زيان وارده را جبران نمايد.
در همين راستا شركت بيمه آسیا با ارائه بيمه‌هاي باربري تلاش می کند تا امنيت سرمايه شما را در برابر خطرات محتمل و غيرقابل پيش‌بيني فراهم آورد.

انواع بیمه باربری

  • بیمه باربری و حمل و نقل وارداتی: این بیمه نامه اجباری می‌باشد و وارد کنندگان کالا، اشخاص یا شرکت‌هایی که خرید کالا از کشورهای خارجی به صورت براتی و بدون انتقال ارز و اعتبار اسنادی انجام می‌دهند،  لازم است این بیمه نامه را تهیه نمایند.
  • بیمه باربری و حمل و نقل صادراتی: نوع دیگر بیمه باربری بیمه صادراتی می‌باشد و برای کالاهایی که از ایران به مقصد کشورهای خارجی حمل می‌شوند و بر اساس شرایط فروش نیاز به بیمه‌نامه صادراتی دارند، را تحت پوشش قرار می‌دهد.
  • بیمه باربری و حمل و نقل ترانزیت: زمانی که مبدا و مقصد کالا غیر از ایران باشد اما کشور ما در مسیر تردد وسایل نقلیه ترانزیتی قرار داشته باشد بیمه بابری ترانزیت مطرح می‌گردد.کالاهایی که از ایران برای رسیدن به مقصد از ایران عبور می‌کنند بیمه باربری ترانزیت می‌شوند.
  • بیمه باربری و حمل و نقل داخلی: مربوط به  کالاهایی می‌شود که مبداء و مقصد و مسیر حمل آنها در محدوده جغرافیائی ایران قراردارد.و خطرات ناشی از آتش سوزی، انفجار، تصادف، واژگونی، پرت شدن از روی وسیله نقلیه، سرقت کلی محموله، خسارتهای ناشی از تخلیه و بارگیری، آبدیدگی، برخورد جسم خارجی به محموله را تحت پوشش قرار می‌دهد.

پوشش‌های بیمه باربری

پوشش‌های بیمه باربری داخلی نیز از دو نوع تشکیل شده است. هر بیمه‌گذاری می‌تواند مرسوله‌های خود را تحت پوشش بیمه بیمه تمام خطر یا خطر محدود قرار دهد. در بیمه باربری نوع خطر محدود خطر محدود اتفاقاتی نظیر وقوع حادثه برای وسایل نقلیه، آتش‌سوزی، سقوط کالاها از روی وسایل نقلیه، تصادف، بروز مشکلات در زمان بارگیری یا تخلیه ، برخورد با اجسام متحرک یا از بین رفتن کل کالاها تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

حوادث غیر مترقبه منحصر به حمل‌ونقل‌های بین جاده‌ای نیست. گاهی اوقات در تصادف‌های بین شهری یا حتی داخل شهری خودروها دچار آسیب‌هایی می‌شوند که برطرف کردن آن‌ مشمول هزینه‌های هنگفتی می‌شود. برای کاهش هزینه‌های تعمیرات خودرو به دلیل تصادفات بهترین راه استفاده از بیمه بدنه است. 

با پرداخت حق بیمه خودروی شما تا یکسال تحت پوشش بیمه بدنه قرار می‌گیرد و حتی برای اتفاق‌هایی مانند سرقت نیز دیگر نگران خسارت‌های مالی نخواهید بود.

با پرداخت حق بیمه خودروی شما تا یکسال تحت پوشش بیمه بدنه قرار می‌گیرد و حتی برای اتفاق‌هایی مانند سرقت نیز دیگر نگران خسارت‌های مالی نخواهید بود.

مراحل خرید بیمه باربری

1

تماس با کارشناسان

2

ارائه اطلاعات

3

اعلام قیمت بیمه نامه

4

 صدور بیمه نامه

5

ارسال رایگان

پرسش های متداول

پاسخ بله می باشد.
این نوع بیمه محموله‌هایی را که مبدأ و مقصد و مسیر حمل آن در محدوده جغرافیایی ایران است را در قبال خطرات ناشی از آتش‌سوزی، انفجار و همچنین تصادف، واژگونی وسیله حمل تحت پوشش قرار می‌دهد. همچنین می‌توان با پرداخت حق بیمه اضافی خطرات دیگری مثل سرقت کلی محموله و خطرات بارگیری و … را هم تحت پوشش بیمه قرارداد.

به چهار دسته تقسیم بندی می شود

  • بیمه باربری و حمل و نقل وارداتی
  • بیمه باربری و حمل و نقل صادراتی
  • بیمه باربری و حمل و نقل ترانزیت
  • بیمه باربری و حمل و نقل داخلی

بله. برای تمامی شرکت ها و افرادی که در حوزه واردات و صادرات فعالیت می‌کنند، خرید بیمه باربری الزامی است.

هزینه بیمه باربری اساس نوع کالا، ریسک های احتمالی، مقصد و همچنین نوع وسیله حمل ونقل متفاوت خواهد بود و نمی توان قیمت ثابت و مشخصی در همان ابتدا مشخص کرد.

 این بیمه اصولا برای شرکت هایی که در حوزه صادرات و واردات فعالیت می کنند، می‌باشد.

یادآور اتمام بیمه نامه

مقالات

بیمه بدنه چیست؟

بیمه نامه بدنه یکی از معروف ترین و مهم ترین بیمه نامه ها در صنعت بیمه است که از وسایل نقلیه شما محافظت می کند.این

Read More »

نشانی نمایندگی صومی