بیمه های مورد نیاز مدیر ساختمان

بیمه های مورد نیاز مدیر ساختمان

هر گاه صحبت از بیمه ساختمان و حوادث ساختمانی می شود ناخوداگاه یاد حادثه تلخ آتش‌سوزی پلاسکو می افتیم که در اثر انفجار لوله گاز به صورت عمودی ریزش کرد و علاوه بر خسارت مالی موجب شهادت اتش نشان ها و فوت هم وطنان عزیزمان گردید.

روزانه حوادثی این چنینی در حال وقوع است که خسارت های مالی و جانی جبران ناپذیری به بار می اورد و این موضوع باعث شده تا نمایندگی ما ، بیمه مدیر ساختمان را برای آسوده ساختن خاطر شما عزیزان ارائه دهد.

بیمه های ضروری مدیر ساختمان

راهنمای مطالعه

همانطور که می دانید طبق قانون مسئولیت حفظ و اداره ساختمان به عهده مدیر و یا مدیران ساختمان می باشد و در صورت وقوع حوادث ناگهانی و اسیب به ساکنین و یا اشخاص ثالثی که در این مکان ها تردد می کنند مدیر ساختمان مسئول آن می باشد. کلیه ساختمان های اداری و تجاری و حتی مسکونی لازم است به تهیه 3 نوع بیمه نامه اقدام نمایند تا در صورت وقوع حادثه و جبران خسارت های مربوطه اطمینان و خیال آسوده داشته باشند.

اولین و مهم ترین بیمه مورد نیاز مدیر ساختمان بیمه اتش سوزی می باشد.

بیمه آتش سوزی اسیا

با توجه به آنکه امروزه ارزش اموال و دارایی ها روز به روز افزایش می‌یابد و از آنجا که سرعت پیش روی اتش بسیار زیاد می باشد و میزان گسترش آن قابل پیش بینی نیست ممکن است آتش ناشی از ساختمان شما به بقیه اماکن سرایت کند که در این صورت جبران این خسارت با مدیر ساختمان می باشد. داشتن بیمه آتش‌سوزی برای ساختمان ها بسیار ضروری است و طبق قانون تهیه بیمه آتش سوزی برای ساختمان ها اجباری می باشد و در صورت وقوع حادثه و نداشتن بیمه اتش سوزی ساختمان ، مدیر ساختمان مسئول عواقب آن خواهد بود. در این بیمه نامه شرکت بیمه گر متعهد می شود زیان ها و خسارت های وارد  شده به اموال شما را تا سقف تعهدات خود جبران نماید. به عنوان مثال اگر در اثر آتش سوزی به خودرو مالکان و یا ساکنان در پارکینگ ساختمان خسارت وارد شود شرکت بیمه تا سقف تعهدات خود این خسارت را جبران می نماید .

نمودار زیر آمار مرجع آتش نشانی ایران است که میزان آتش سوزی منازل مسکونی را مورد بررسی قرارداده است:

امار اتش سوزی منازل مسکونی

البته پوشش های بیمه اتش سوزی اسیا تنها به آتش سوزی ساختمان ها ختم نمی شود و پوشش های اضافی را شامل می شود که مهم ترین پوشش اضافی بیمه اتش سوزی بیمه زلزله می باشد. با توجه به انکه بسیاری از مناطق تهران زلزله خیز می باشد و  زلزله همواره از ابتدا تا به امروز یکی از مخرب ترین بلایای طبیعی شناخته شده و جبران خسارت هایی که ممکن است به بار آید بدون داشتن بیمه بسیار دشوار خواهد بود . لذا داشتن این پوشش در کنار پوشش های پایه این بیمه نامه ضروری می باشد. همچنین در صورتی که طوفان و یا سیل و تند باد منجبر به اسیب به ساختمان شود در صورت تهیه پوشش های اضافی بیمه اتش سوزی مربوط به این دسته از حوادث، بیمه تمامی خسارت های وارده به ساختمان را پرداخت و جبران خواهد کرد.

 از دیگر پوشش های اضافی بیمه اتش سوزی اسیا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پوشش ترکیدگی لوله اب
 2. پوشش رانش زمین
 3. پوشش ضایعات ناشی از برف و باران
 4. پوشش ریزش سقف ناشی از سنگینی برف
 5. پوشش سرقت با شکست حرز
 6. پوشش برخورد اجسام خارجی
 7. پوشش ریزش دیواره چاه و فاضلاب
 8. و…

برای اطلاع از پوشش های این بیمه نامه به صفحه بیمه آتش سوزی اسیا مراجعه نمایید.

قیمت بیمه اتش سوزی اسیا

بیمه آتش سوزی ساختمان های مسکونی با توجه به سرمایه زیادی که تحت پوشش قرار می دهد بسیار به صرفه و ارزان می باشد. نمایندگی ما با ارائه 70% تخفیف سقف تخفیفات ممکنه را بر روی بیمه نامه های آتش سوزی مسکونی ارائه می کند.

دومین بیمه مورد نیاز مدیر ساختمان بیمه آسانسور می باشد.

بیمه آسانسور اسیا

امروزه با افزایش شهرنشینی داشتن بیمه اسانسور برای بسیاری از ساختمان ها ضروری می باشد. بیمه آسانسور اسیا حوادثی که ممکن است هنگام استفاده از آن رخ دهد که موجب فوت و یا نقص عضو شود را تحت پوشش قرار می‌دهد . شما با تهیه بیمه اسانسور دیگر نگران هزینه های مربوط به فوت و دیه و نقص عضو و سایر هزینه های پزشکی نخواهید بود و ساکنین و سایر افرادی که از اسانسور استفاده می کنند آسایش خاطر از بابت هر گونه اتفاق غیر منتظره را خواهند داشت.

قیمت بیمه اسانسور آسیا

قیمت بیمه اسانسور به عواملی چون تعداد طبقات ساختمان، سوابق بیمه، ظرفیت اسانسور، نوع اسانسور، کاربری ان و غیره بستگی دارد . شما عزیزان می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت بیمه اسانسور با دفتر نمایندگی ما تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما شما را در خرید این نوع بیمه راهنمایی نمایند.

بیمه مسئولیت مدیر ساختمان

حوادث داخل ساختمان به آسانسور و آتش سوزی ختم نمی شود؛ فرض کنید که نمای ساختمان شما ریزش کرده و بر سر عابری اصابت کند و یا بر روی خودرو شخصی که اطراف ساختمان شما خودرو خود را پارک کرده سقوط کند و منجر به آسیب جانی و یا مالی شود در این شرایط و در صورت نداشتن بیمه مسئولیت مدیر ساختمان،  شما به عنوان مدیر موظف به جبران خسارت های وارد شده هستید. بیمه مسئولیت مدیر ساختمان اسیا به شما این اطمینان را می دهد تا نگران ریزش نمای ساختمان و حوادث غیر منتظر‌ه‌ای مانند آسیب های بدنی وارد شده به کارکنان ساختمان اعم از نگهبان، سرایدار، باغبان، نظافت‌چی و غیره نباشد. این بیمه نامه حوادث و آسیب های بدنی وارد شده به کارکنان ساختمان، مانند هزینه‌های پزشکی سرایداران، نگهبانان و کارگران، نقض عضو و فوت را تحت پوشش قرار می دهد.

 برای استعلام بیمه مسئولیت مدیر ساختمان و دریافت مشاوره رایگان با نمایندگی بیمه آسیا تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما شما را در خرید آنلاین بیمه مسئولیت مدیر ساختمان راهنمایی نمایند.

قیمت بیمه مسئولیت مدیر ساختمان اسیا

قیمت بیمه مسئولیت مدیر ساختمان به عوامل زیر بستگی دارد:

 1. نوع کاربری ساختمان اعم از اداری، تجاری و مسکونی
 2. میزان تردد افراد ثالث در ساختمان و بخش مشاعات
 3. متراژ کل زیر بنا شامل جمع کل زیر بنا و واحد‌های مسکونی، راه پله‌ها و پارکینگ
 4. میزان ظرفیت پارکینگ و ورود و خروج به پارکینگ
 5. مقدار تعهدات خسارت مالی در هر حادثه
 6. مدت بیمه‌نامه
 7. مقدار تعهدات خسارت جانی در هر حادثه از جمله هزینه‌های پزشکی یا دیه

طبق آمار وزارت کار تعاون ، کار و رفاه اجتماعی درحالی که در سراسر جهان نزدیک به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در اثر حوادث ناشی از کار فوت می‌کنند. این آمار در ایران، از حدود ۱۰ هزار مورد حوادث ناشی از کار ۸۰۰ مورد منجر به فوت می‌شود.

قیمت بیمه مدیر ساختمان اسیا

عواملی بر قیمت این بیمه نامه اثر گذار هستند شامل موارد زیر می باشد :

 • مشخصات کلی ساختمان شامل کاربری، متراژ، تعداد طبقات، تعداد واحد، نوع نما و عمر ساختمان
 • امکانات ساختمان شامل امکانات رفاهی، امکانات ایمنی، آسانسور، پله برقی و تعداد کارکنان
 • سقف پوشش‌های اصلی که توسط بیمه‌گر انتخاب می‌شوند
 • پوشش‌های فرعی
 • تخفیف عدم خسارت و دارا بودن نگهبان یا دوربین مدار بسته

خرید بیمه مدیر ساختمان اسیا

برای خرید آنلاین بیمه مدیر ساختمان و استعلام قیمت بیمه مدیر ساختمان و دریافت مشاوره رایگان کافیست با شماره موجود در وبسایت ما تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما شما را در خرید این نوع بیمه نامه راهنمایی نمایند. همچنین شما عزیزان نیز می توانید برای خرید حضوری بیمه مدیر ساختمان و سایر بیمه نامه ها به دفتر نمایندگی ما در تهرانپارس مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

طبق ماده 14 آیین نامه اجرایی قانون تملک آپارتمان مسئولیت حفظ و اداره ساختمان و همچنین مجری تصمیمات مجمع عمومی با مدیر یا مدیران ساختمان می‌باشد.

این موضوع بیان می‌کند که در صورتی که برای نظافتچی ساختمان حادثه ای رخ دهد و یا سنگ یا آجری از نمای ساختمان رها شود و بر سر یک رهگذر و یا خودرو سقوط کند و به دلیل آتش سوزی در موتورخانه یا مشاعات ساختمان خسارت های مالی و جانی وارد آید و اگر مهمان و یا یکی از ساکنین در حین استفاده از آسانسور دچار حادثه شوند کلیه‌ی مسئولیت‌های مربوط به جبران این خسارت‌ها به عهده مدیر و یا مدیران ساختمان خواهد بود. باتوجه‌به تمامی این موارد، خرید بیمه مسئولیت مدنی مدیر ساختمان برای تمامی آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی ضروری است. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *