تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه چیست؟

یکی از اصلی‌ترین دغدغه های صاحبان خودرو جبران خسارت وارده به خودرو می‌باشد به همین دلیل انواع بیمه‌های مختص خودرو توسط کارگزاران مختلف ارائه می‌شود که بیمه بدنه از پرمتقاضی‌ترین آن‌هاست. اما با روی کارآمدن کارت طلایی خودرو بسیاری از افراد برای تهیه این بیمه دچار تردید شده‌اند.

 شرکت سایپا و ایران خودرو به مشتریان خود کارت طلایی را ارائه می‌دهد که در صورت آتش سوزی و خرابی قطعات خودرو ، بلایای طبیعی و غیره خسارت مربوطه را جبران می‌نماید . خدمات  این کارت برای افرادی که خودرو غیر از این دوشرکت را خریداری کردند(خودروهای خارجی) فقط در صورتی خرابی خودرو، آن را به طور رایگان حمل و نقل می‌کند بنابراین بیمه بدنه برای این دسته از افراد لازم و ضروری است . نمایندگی ما به صورت غیر حضوری برای تمامی مناطق تهران خدمات بیمه بدنه را ارائه می‌کند در صورت لزوم خرید حضوری به نمایندگی بیمه آسیا در نارمک مراجعه نمایید.

در این مقاله نیز ما به بررسی تفاوت کارت طلایی و بیمه بدنه می‌پردازیم.

راهنمای مطالعه

تفاوت بیمه بدنه و کارت طلایی

 1. اصلی ترین تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه این است که خدمات کارت طلایی فقط مختص همان شرکت می‌باشد اما بیمه بدنه برای تمامی خودرو ها بجز خودروهای فرسوده ارائه می‌شود. و قیمت بیمه بدنه از قیمت کارت طلایی ارزان تر است.
 2. در صورت خسارت و نیاز خودرو به تعمیرگاه هنگامی که از کارت طلایی استفاده می‌کنید برای تعمیر خودرو خود باید به نمایندگی شرکت مربوطه مراجعه نمایید ولی دارندگان بیمه بدنه می‌توانند برای تعمیر خودرو خود به تعمیرگاه دلخواه مراجعه نمایند.
 3. دارندگان بیمه بدنه شامل تخفیفات سنواتی می‌باشند که می‌توانند این تخفیفات بیمه خود را به دیگری انتقال بدهند همچنین دارندگان بیمه بدنه می‌توانند بیمه خود را به اقوام درجه یک انتقال بدهند اما این امکان برای دارنگان کارت طلایی وجود ندارد.
 4. در صورت خرید خودرو جدید شما می‌توانید بیمه بدنه خود را به آن انتقال دهید که این امکان در کارت طلایی وجود ندارد.
 5. بیمه بدنه ارزان تر از کارت طلایی می‌باشد و برای استعلام، تنها کارت ملی نیاز است. درحالیکه استعلام کارت طلایی و دریافت خسارت نیازمند بررسی کارشناس خودرو می‌باشد.
 6. پوشش‌های کارت طلایی با دیگری متفاوت است و به همین دلیل است که شفافیت پوشش‌های کارت طلایی به نسبت  بیمه بدنه کمتر می‌باشد.
 7. در بیمه بدنه شما تنها یکبار می‌توانید از بدون کروکی خسارت دریافت کنید و خسارت‌های بعدی با کرورکی قابل پرداخت است . در کارت طلایی محدودیتی در دریافت خسارت بدون کروکی وجود ندارد. همچنین دارندگان بیمه بدنه امکان فسخ را دارند ولی در کارت طلایی امکان فسخ وجود ندارد.

شما عزیزان نیز می‌توانید برای خرید حضوری بیمه بدنه خودرو خود به نمایندگی بیمه آسیا در فرجام مراجعه نمایید.

تفاوت خرید کارت طلایی با بیمه بدنه

شما می‌توانید برای خرید بیمه بدنه ماشین، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و ضمن استعلام قیمت‌ها بیمه‌نامه موردنظر خود را به صورت غیر حضوری و یا حضوری خریداری نمایید. پس از تایید مدارک، کارشناس مربوطه به محل موردنظر شما اعزام خواهد شد. اما خرید کارت طلایی خودرو تنها با مراجعه حضوری به یکی از شعب مربوطه امکان‌پذیر است.

خدمات کارت طلایی

خدمات کارت طلایی شرکت ایران خودرو و سایپا یکسان نیست . یکی دیگر از تفاوت‌های بیمه بدنه با کارت طلایی نیز در شفافیت پوشش‌ها می‌باشد . پوشش‌های کارت طلایی با دیگری متفاوت است و به همین دلیل است که شفافیت پوشش‌های آن به نسبت  بیمه بدنه کمتر می‌باشد. به طور کلی اصلی ترین خدمات کارت طلایی شامل موارد زیر می‌باشد:

جبران خسارت تصادفات و سرقت

با توجه به آن که اکثر زیان‌های وارده به خودرو مربوط به سرقت و یا تصادفات رانندگی می‌باشد کارت طلایی، پوشش‌های مربوط به تصادفات، واژگونی، سقوط، اصابت اجسام و غیره را ارائه می‌دهد که دارندگان این کارت می‌توانند از طریق آن خسارت‌های مربوطه را جبران نمایند.

نکته: داشتن گزارش نیروی انتظامی و کروکی محل وقوع حادثه برای دریافت خسارت‌های ناشی از سرقت یا تصادفات ضروری است.

تعمیرات خودرو

یکی دیگر از پوشش‌های کارت طلایی در مواقع مواجه شدن با نقص فنی خودرو می‌باشد. افراد دارای کارت طلایی می‌توانند با مراجعه به نمایندگی‌های مربوطه تمام تعمییرات ترمز، کلاچ، رادیاتور، دینام، باتری و غیره را انجام دهند.

سرویس دوره ای رایگان

همانطور که قبل تر اشاره کردیم خدمات کارت‌های طلایی با دیگری متفاوت است در بعضی از کارت‌های طلایی سرویس دوره ای رایگان به صورت فصلی و بر اساس کیلومتر ارائه می‌شود که بعد به انواع کارت طلایی و خدمات آن خواهیم پرداخت.

تعویض خودرو

در صورتی که هزینه تعمیرات خودرو بیش از 60 درصد قیمت خودرو مورد نظر پیش از وقوع حادثه باشد و کارشناس مربوطه تایید کند که امکان بازسازی و تعمیر خودرو ممکن نیست .دارندگان کارت طلایی می‌توانند از این مزیت استفاده نمایند.

امداد سیار

شرکت‌های ارائه دهنده کارت طلایی به خریدارن خود خدمات سیار ارائه می‌دهد.

پوشش‌های بیمه بدنه

بیمه بدنه

در این نوع بیمه نامه تعهد بیمه‌گر برای جبران خسارت ناشی از حوادثی است که برای اتومبیل رخ می‌دهد که شامل سه خطر اصلی، حادثه جزئی و کلی، آتش سوزی و سرقت کلی است. خطرات تبعی دیگری نیز از قبیل شکست شیشه، سرقت در جا، توقف در مدت تعمیر وسیله نقلیه در تعمیرگاه و پاشیدن مواد اسیدی و شیمیایی و غیره می‌تواند به درخواست بیمه گذار و با پرداخت حق بیمه اضافی و هزینه کمی به پوشش‌های اصلی اضافه شود.  بیمه بدنه خودرو یک بیمه اختیاری است که خدمات آن برای تمامی خودروها بجز خودروهای فرسوده ارائه می‌شود. با توجه به آنکه کارت طلایی خدماتی را به خودروهای خارجی ارائه نمی‌کند لازم است صاحبان این دسته از خودرو ها برای دریافت بیمه بدنه برای وسیله نقلیه خود اقدام نمایند.  بیمه بدنه شامل دو نوع پوشش اصلی و اضافی می‌باشد.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

 • سرقت خودرو
 • آتش سوزی
 • صاعقه و انفجار
 • سقوط و واژگونی

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

 • خسارت‌های ناشی از سیل و زلزله
 • پوشش هزینه تعویض شیشه شکسته شد
 • پرداخت هزینه قطعات سرقت‌ شده
 • پوشش بعضی از حوادث پیش‌آمده در خارج از کشور
 • جبران هزینه توقف یا خواب خودرو
 • پوشش مربوط به هزینه‌های ترانزیت
 • جبران خسارت‌های مربوط به ریختن رنگ و دیگر مواد شیمیایی روی بدنه
 • خسارت وارده به لاستیک و باتری

نتیجه گیری

همان طور که پیش‌تر بدان اشاره کردیم بیمه بدنه نسبت به کارت طلایی مزایای زیادی دارد. مهم‌ترین مزیتی آن قیمت مناسب‌تر بیمه بدنه و همچنین تخفیف‌های عدم خسارتی است که سالانه بر روی بیمه‌نامه اجرا می‌شود. این تخفیف‌ها که می‌تواند به ۷۰ درصد هم برسد، از لحاظ مالی بیمه بدنه را به صرفه‌تر می‌کند. همچنین شفاف بودن قوانبن بیمه بدنه و قابلیت تهیه آن برای تمامی خودرو ها بجز خودروهای فرسوده و آسانی دریافت خسارت در هنگام بروز آن از مزیت های بیمه بدنه می‌باشد.

چنانچه بعد از مطالعه تفاوت کارت طلایی و بیمه بدنه در خرید این دو شک دارید در صورتی که محدودیتی در قیمت خرید ندارید و برای شما پوشش امداد سیار و سرویس دوره‌ای اهمیت بیشتری دارد می‌توانید کارت طلایی را تهیه کنید و اگر می‌خواهید با یک قیمت مناسب، پوشش‌های مناسبی را برای ماشین خود داشته باشید، پیشنهاد ما به شما بیمه بدنه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *